Sprzątanie Warty

VII Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 2021 w

Gmina Sieraków za nami Na krótkiej odprawie przed Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie

zgodnie z prośbą organizatora Fundacji Ratuj Ryby zapalono światełko dla Pana Aleksandra Doby, który jako jedyny ze znanych osób w Polsce bezinteresownie wsparł akcję sprzątania brzegów Warty…

W tym roku ponad 60 osób wzięło udział w tym wydarzeniu.

Serdeczne podziękowania należą się Gmina Sieraków za zapewnienie worków na śmieci, rękawiczek oraz kontenera. Dla wszystkich uczestników Gmina Sieraków ufundowała upominki w postaci koszulek i ekotoreb.

Dziś nad Wartą można było spotkać ludzi w każdym wieku, od małych do dużych, co bardzo cieszy.

W sprzątanie naszej rzeki aktywnie włączyli się mieszkańcy Sierakowa i okolic, ale również strażacy z

Ochotnicza Straż Pożarna w Sierakowie, myśliwi z Koła Łowieckiego nr 43 „Słonka” w Kwilczu oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Sierakowie.

Koledzy myśliwi wsparli akcję logistycznie odbierając pełne worki z dalszych odcinków Warty i przewożąc je własnym transportem do kontenera, a na koniec dzisiejszego spotkania uraczyli wszystkich uczestników przepyszną zupą gulaszową.

Zapraszamy na fotorelację. Z aparatem towarzyszyła nam Justyna Ostrowska.

Coroczne sprzątanie powoli przynosi efekty, w miejscach gdzie w zeszłym roku śmieci zostały wyzbierane w tym roku było ich o wiele mniej. Jednak nowe śmieciowiska ciągle powstają. Wśród powszechnych plastikowych i szklanych butelek oraz puszek trafiały się okazałe znaleziska w postaci: telewizorów, krzeseł, resztek tapczanów, spłuczek, muszli klozetowych i opon…

Link do zdjęć.

https://www.dropbox.com/sh/bthz9y9522cyl2w/AAAIQTwmX4Pooh2Fw0ZAeizPa?dl=0

Zobacz również:

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2024-2025
Czytaj więcej
SEKRETARIAT
Czytaj więcej
XV Zjazd Absolwentów
Czytaj więcej
ZS Sieraków
Skip to content